top of page

Назустріч 100 – річчю від дня народження Василя Сухомлинського

13 березня 2018 року вчителі нашої школи стали учасниками інтелектуального ярмарку «Педагогічна спадщина В.О. Сухомлинського – невичерпне джерело світла, енергії, любові», присвяченого 100 - річчю від дня народження видатного педагога сучасності, вченого із світовим ім’ям, дитячого письменника Василя Олександровича Сухомлинського. Василь Сухомлинський – один з найвідоміших педагогів ХХ століття, який увійшов в історію педагогіки як педагог - гуманіст, творець педагогічної системи, в центрі якої перебуває дитина як унікальна особистість. Він створив цілісну і досить ефективну методику виховання Людини і Громадянина, яка спрямована на всебічний розвиток особистості, показав зразки педагогічної майстерності, запропонував ряд оптимальних методів навчання та виховання, розробив численні рекомендації та поради практичним працівникам, за що завоював вдячність сотень тисяч людей. Готуючись до заходу група вчителів під керівництвом учителя фізики Голубицької С.С. дослідила біографію Сухомлинського і познайомила колег з мало відомими фактами його життя.

В.О. Сухомлинський наголошував: «Найважливіша умова успішної роботи школи – це багате, різностороннє інтелектуальне життя педагогічного колективу, допитливість, інтерес до нового в науці, постійний інтелектуальний ріст, удосконалення».

Педагогічна спадщина В.О. Сухомлинського має багатоаспектний характер. Твори його – це золоті розсипи педагогічних ідей, знахідок, рекомендацій і просто добрих порад. І особливо актуальними стають вони сьогодні в умовах оновлення змісту освіти. Про вимоги до діяльності педагога доповіла учитель початкових класів Логвиненко С.О., учитель початкових класів Терехова Л.Л. дослідила погляди щодо патріотичного виховання дітей. Про Нову українську школу і актуальність досвіду В.О. Сухомлинського, ідеї дитиноцентризму у спадщині видатного педагога, його погляди і міркування 100 років тому розповіли учителі початкових класів Семенченко О.С. та Миленко Н.М., про родинне виховання проникливо розповіла заступник директора з виховної роботи Лазуренко Г.В.

Перегортаючи сторінки творів В.О. Сухомлинського, розумієш їх глибину та легкість сприйняття. Усе таке зрозуміле… Читання твору «Святковий обід» учителем початкових класів Садовською О.С. не залишило нікого байдужим.

Учителі мали змогу взяти участь у майстер-класі учителя початкових класів Томах О.А. по вивченню оповідань В. Сухомлинського учнями початкових класів, познайомитися із досвідом роботи учителів початкових класів Шалак Н.П., Коваленко Л.С., учителя російської мови та літератури Пирожок А.О. З оглядом літератури перед присутніми виступила бібліотекар школи Макрицька Г.М. У ролі спікера заходу виступила учитель трудового навчання, курсу «Основи здоров’я» Прошкіна В.Ф.

В одній із праць В. Сухомлинський зазначив: «Усе, що учень може взяти сам, не можна йому давати». Він вважав, що вчителеві треба створювати на уроці ситуації, в яких учень переконувався б у тому, що покладатися можна тільки на власні сили, на свою працю. Хай за урок учень зробить менше, але цілком самостійно. На уроці треба лише заохочувати ініціативу учнів, давати їм змогу в деяких випадках самостійно обирати шляхи оволодіння матеріалом. Учень повинен вміти обробляти матеріал уроку: вчитися його опрацьовувати, занотовувати, використовувати на практиці. Під час заходу усі присутні мали змогу пригадати біографію, казки, оповідання, етюди видатного українського педагога Василя Олександровича Сухомлинського, які розкривають багатогранність його спадщини, навчають людяності й мудрості. Було цікаво відповісти на питання вікторини «Життя і творчість видатної людини».

Тільки праця людська залишає слід на землі. Людське серце має бути відкритим для добра, людяності, щирості і любові. Саме таким було серце

В. Сухомлинського – чудового письменника і учителя від Бога. А що треба робити, щоб стати справжньою людиною? Відповідь проста – і водночас складна: ДАРУЙ ДОБРО!

Усміхайтесь, даруючи добро, як сонечко промінці, у цьому секрет щасливої людини.

P.S.

28 вересня 2018 року виповнюється 100 років від дня народження видатного українського педагога-гуманіста, вченого зі світовим ім'ям Василя Олександровича Сухомлинського. Враховуючи його внесок у розвиток української та світової педагогічної науки і освіти, 39-а сесія Генеральної конференції ЮНЕСКО затвердила рішення про відзначення у 2018 році на рівні ЮНЕСКО 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського. У зв’язку з цим Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек в 2018 році буде проходити під гаслом «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» і присвячений творчості В.О. Сухомлинського.


Недавно додані
Пошук за тегами
Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page