День пам’яті жертв політичних репресій
День пам’яті жертв політичних репресій – щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня (цьогоріч 15 травня). Відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року з метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій комуністичного режиму.
Через терор і репресії пройшли усі верстви українського населення: від наукової та творчої інтелігенції до селян. Радянська влада намагалася приховати сліди своїх злочинів. Місця поховань ставали режимними об’єктами КГБ, місцевість розрівнювали бульдозерами, доступ до відповідних архівів був заборонений.
«Великий терор» – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 роках з ініціативи керівництва й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства.
З того часу минуло багато десятиліть, але наступниця Радянського Союзу вже у наш час потворно наслідує всі ці ганебні методи боротьби з вільними громадянами України, фактично вчиняючи геноцид Українського народу.
Вшановуючи пам'ятний день, для учнів були проведені пятихвилинкі пам'яті, показано відео "Великий терор в Україні в 1937-1938 рр./Пишемо історію", серед учнів старших класів були проведені уроки-дискусії "Великий террор" :тоді та зараз".
Comments